Şirketimiz 2012 yılında, Nrs Kablo Bilgisayar Yazılım Donanım Elek. Elektr. Otoms. San. Ve Tic. Ltd. Şti. adıyla hayata geçmiş, daha sonra Teknokol adını alarak yoluna devam etmiştir. Teknokol, makina sektöründe ciddi bir talep oluşturan operatör kol ve panoları üzerine eğilmiş bu sektördeki uluslararası üretici firmaların üretimlerini de masaya yatırarak sektördeki eksikleri görmeyi başarmıştır. Teknokol; ilgi, uzmanlık ve tecrübesi ile yaptığı kol ve pano tasarımlarında modüler yapıyı koruyarak gerek görsellik gerek dayanıklılık ve farklı sektörlere hitap edebilme yeteneği ile rakiplerinden ayrılmayı başarmıştır. Teknokol; marka tescil belgesi, faydalı model belgesi, tasarım tescil belgesi, CE ve üretimini gerçekleştirdiği kollardaki farklılıklarını ortaya koyarak bazı özel aparatları için de patent alarak uzmanlığını ispatlamıştır. Ürünlerini, uluslararası test laboratuvarı olan özel bir şirkete (Yapısal Analiz ve Test Laboratuvarı) analiz ettiren ve testlerden üst seviyede geçerek farkını ortaya koyan Teknokol, hızla büyümeye ve gelişmeye devam etmektedir.

 

Çevre Politikamız

Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla şirketimiz çevreye duyarlı, doğaya saygılı ve doğal kaynakların korunmasını temel ilke olarak benimsemiş, projelerinde ve yatırım programlarında çevreyi ve insan sağlığını ön planda tutmuştur. Teknokol bütün faaliyetlerinde etkin çevre yönetim uygulamalarını, çevresel performans kriterlerinin sürekli iyileştirilmesini önemsemiş, çevreye daha az zarar verecek biçimde kaynakların idareli kullanımına şirket değerleri arasında yer vermiştir.

 

Çevre Dostu Üretim

İnsana ve insani değerlere olan saygısını her alanda gösteren Teknokol, benimsediği çevre politikasına istinaden; üretimin ilk aşamasından ürünün teslimine kadar her basamakta hem çevre kirliliği konusunda hem de enerji tasarrufu konusunda her türlü önlemi almakta ve bunun kontrolünü de sürekli sağlamaktadır.

İnovatif Teknoloji

Ekonomik başarı getiren yenilik olan “inovatif teknoloji”lerle çevresel ve yaşamsal faydayı artırıp toplumsal boyutlara da değiniyoruz. Bu sebeple yenilenebilir enerji kaynaklarının destekliyoruz.

Akıllı Tasarımlar

Teknokol olarak sunduğumuz akıllı tasarımlar ile hayatınızı kolaylaştırıyor, sizlere fayda performans skalasını doldurmayı başaran ürünler sunuyoruz

Çözüm Odaklılık

Risklerimizin farkında olmayı ve risklerimize alternatif çözümler üretmeyi ilke edinmiş bir şirket olarak, aldığımız şikayetlere müşteriye hızlıca dönüş sağlıyor servis ve bakım hizmetleri konusunda çözüm üretiyoruz.

 

Misyonumuz

Yarattığımız değerler ve benimsediğimiz ilkelerimizle gelişen teknolojileri yakından takip edip, insan kaynaklarımıza sürekli yatırım yaparak müşterilerimizin bugün ve gelecekteki beklentilerine yanıt vermek ve vazgeçilmez üreticilerinden biri olurken sektöre katma değer sağlamaktır.

 

Vizyonumuz

Yurt içinde ve yurt dışında, faaliyet alanımızda yeteneklerimiz ve inovatif teknolojimizle fark yaratan, tercih edilen firmalardan biri olmaktır. Paydaşlarımız için sürekli memnuniyet sağlarken kendimizi de sürekli geliştirip-güncelleyerek, sektördeki liderliğimizi kalıcı kılan bir dünya markası yaratmak.